Uşak Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu

''YENİLİKÇİ, DİNAMİK VE SANAYİ İŞBİRLİĞİ HEDEFLİ YÜKSEKOKUL”

Ulubey Meslek Yüksekokulu ülkedeki sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan, toplumsal değerlere önem veren, bilgiye ulaşmasını bilen, donanımlı, özgüvenli, katılımcı, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen, özgür düşünebilen eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunlar eğitim süresince aldıkları mesleki, teknolojik ve uygulamalı derslerde edindikleri bilgi ve becerilerle birlikte sektörlerine geliştirmektedirler.

 

Ulubey Meslek Yüksekokulu moda, turizm, çoçuk gelişimi, bankacılık, sigortacılık ve optik sektörlerine kalifiye ara eleman yetiştirmektedir. Bu doğrultuda ilgili bölüm mezunları teknik ve mesleki eğitimlerle iş yaşamına atılamaktadırlar. Akademisyenlerimiz, personelimiz, öğrencilerimiz ve yerel halkımızla birlikte Ulubey'i kültürel ve sosyal olarak geliştirmekteyiz.

 

 

Ulubey Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Moda Tasarımı, Çocuk Gelişimi, Bankacılık ve Sigortacılık ve Optisyenlik programlarında öğrenci kabul etmektedir. Bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, yemekhane, kantin, spor alanı, okuma salonu/kütüphane ve geniş bir kampüs gibi çeşitli fiziksel olanaklara sahiptir. Eğitimine devam etmek isteyen mezunlar ÖSYM tarafından yapılan "Dikey Geçiş Sınavında (DGS)" başarılı oldukları takdirde ilgili lisans programlarına geçiş yapabilmektedirler.